Burası Kütahya’nın yıllardır akan şifalı sularının merkezi. Kütahya’nın kuzeyinde yer alan ılıca kaplıcaları, Kütahya-Eskişehir karayolunun 21.km sinden 4 km içeridedir.
Eskişehir’den veya Bozüyük’den Kütahya’ya doğru ilerleyen yol muhteşem bir göl manzarası eşliğinde Kütahyaya yaklaşır. Kütahyaya 21 km kala, ılıca’yı gösteren ok, 4 km sonra sizi yörenin en ünlü kaplıcalarının ve havuzlarının bulunduğu Ilıca’ya kavuşturur.
Kütahya ılıcanın en güzel yanlarından biri İstanbul-Antalya karayolunun üzerinde bulunması. Bu nedenle kısa bir süreliğinede olsa her zaman uğranılabiliir olmasıdır.
Termal turizm potansiyeli açısından oldukça zengin olan Kütahya ılıca kaplıcaları Etrafı çam ormanları ile kaplı, temiz havası ve bol oksijeniyle tam bir dinlenme ve huzur mekanıdır.
Yemyeşil bir orman içinde şifalı sularının akdığı bir bölgede yer alan ılıca sağlıklı yaşam ve tatil imkanlarını bir arada sunuyor. Alt yapısı ve çevre düzenlemesi tamamlanmış olan ılıca kaplıcaları, bir yerleşim merkezi olup Bakanlar kurulu tarafından 23-3-1989 tarihinde “Termal Turizm Merkezi” ilan edilmişdir.
Ilıca merkezinde yılın her günü açık bütün ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz otel, pansiyon,apart evler ve alış-veriş merkezleri bulunmaktadır.